среда, 20. октомври 2021. Вести денес: 49
home Македонија

Катерина Грујиќ прв пат јавно проговори за бременоста: Едвај те чекаме, принцезо наша! Почнува некој поубав живот (ФОТО)

Катерина Грујиќ прв пат јавно проговори за бременоста: Едвај те чекаме, принцезо наша! Почнува некој поубав живот (ФОТО)

Пејачката Катарина Грујиќ неодамна потврди дека е бремена и дека го очекува своето прво дете со фудбалерот Марко Гобељиќ со кого тајно се омажи.

Таа е во шестиот месец од бременоста и чека девојче за кое веќе избраа име – Катја. Катерина досега не зборуваше за бременоста, а сега сподели емотивна порака на Инстаграм.

– Најубавиот момент во животот за мене е кога со саканата личност споделив дека едно мало суштество, мешавина од нас двајца доаѓа на свет! Таа среќа и чувство не можат да се опишат! За мене, започнува нов живот, поубав, поисполнет, поодговорен, посреќен! Едвај те чекаме, принцезо наша – напиша таа на Инстаграм со фотографија од нејзиниот труднички стомак во преден план.

Локални избори 2021