четврток, 24. јуни 2021. Вести денес: 0
home Македонија

„Јавна соба“ избришана од Телеграм

„Јавна соба“ избришана од Телеграм

Групата „Јавна соба“ е избришата од платформата Телеграм.

Извори од МВР за „Курир“ велат дека групата во која се споделуваа порногравски матерјали од девојки од Македонија во моментов е избришата од Телеграм.

Потегот доаѓа откако групата Јавна соба повторно се активира на мрежата Телеграм, а полицијата влезе во трага на дел од лицата кои недозволено постирале фотографии со експлицитни содржини и вознемирувале девојки и жени на социјалните мрежи.

ЕУРО 2020

Македонија