вторник, 3. август 2021. Вести денес: 67
home Македонија

Јаревски: Следната генерација заслужува да живее и ќе живее во чиста животна средина и ќе дише чист воздух

Јаревски: Следната генерација заслужува да живее и ќе живее во чиста животна средина и ќе дише чист воздух

Кандидатот за пратеник во ИЕ 1, Тони Јаревски на фејсбук објави видео спот и напиша дека програмата на ВМРО-ДПМНЕ има изија, капацитет и кадри за обезбедување чиста животна средина за следните генерации.

 

Следната генерација заслужува да живее и ќе живее во чиста животна средина и ќе дише чист воздух. Имаме визија, капацитет, кадри и програма да обезбедиме чиста животна средина за следните генерации.

Бројот 14 е гаранција за се што ветуваме.

Да ставиме крај на лажните ветувања.

#ОбноватаДоаѓа
#ИсправиСеМакедонијо
#ОдбериОбнова

 

Коронавирус