петок, 29. јули 2022. Вести денес: 7
home Македонија

Јанушев: Неспособноста на Владата и потфрлањето во преземање на мерки чини животи!

Јанушев: Неспособноста на Владата и потфрлањето во преземање на мерки чини животи!

„Корона кризата покажа колку здравствените капацитети се значајни за една држава. Ветувањата пред избори не спасуваат животи исто како и скапо платениот ПР на Владата и Филипче во ек на пандемија“, стои во Фејсбук статусот на Игор Јанушев од ВМРО-ДПМНЕ.

Денеска 24 лица за жал ја загубиле битката со #COVID, додека Велес брои тројца случаи на починати. Тоа се нечии роднини, пријатели, луѓе со име и презиме. Неспособноста на Владата и потфрлањето во преземање на мерки чини животи! Што ли е потребно да се случи и колкав број на загубени животи се потребни за Филипче да си поднесе #оставка?, пишува тој.

Коронавирус