среда, 20. октомври 2021. Вести денес: 179
home Македонија

Јанева и викендот ќе биде задржана на лекување во болница

Јанева и викендот ќе биде задржана на лекување во болница

Поранешната специјална јавна обвинителка Катица Јанева се уште се наоѓа на болничко лекување, а таму најверојатно ќе остане се до понеделник, вели адвокатката Ирена Фрчкоска за „Фокус“.

Јанева веќе три дена е на лекување во приватната болница „Филип Втори“, бидејќи во истражниот затвор „Скопје“ се пожалила на висок крвен притисок и општа анксиозност. Првичните анализи покажувале на прединфарктна состојба.

Во текот на следната недела адвокатскиот тим на Јанева очекува да биде прифатен нејзиниот предлог да се брани од слобода, за што понуди гаранција.

Локални избори 2021