вторник, 25. јануари 2022. Вести денес: 23
home Македонија

Ибра се пофали: Можам да играм до 50 години

Ибра се пофали: Можам да играм до 50 години

Напаѓачот Златан Ибрахимовиќ изјави дека може да игра фудбал на негово ниво до 50-годишна возраст. Триесет и осумгодишниот Швеѓанец ќе стане слободен агент во зима по истекот на договорот со Лос Анџелес галакси.

Главните кандидати за негов ангажман се Милан и Болоња.

-Можам да играм на мое ниво до 50-годишна возраст. Ако има тим што ме интересира, јас сум подготвен да го сторам тоа. Само што завршив да зборувам во Галакси. Беше неверојатно, неизбришлив впечаток ќе ми остане во сеќавање. Ја сакав оваа авантура. Сега двајца станаа херои на два света: Јас и Џузепе Гарибалди, изјави Ибрахимовиќ.

Тој во минатото настапуваше за европските фудбалски великани: Ајакс, Јувентус, Интер, Барселона, Милан и ПСЖ.

Коронавирус