понеделник, 18. октомври 2021. Вести денес: 5
home Македонија

И ТОЈ ЈА ЗАГУБИ БИТКАТА СО КОРОНАВИРУСОТ: Почина српскиот актер кој ќе биде запаметен по оваа легендарна улога (ФОТО)

И ТОЈ ЈА ЗАГУБИ БИТКАТА СО КОРОНАВИРУСОТ: Почина српскиот актер кој ќе биде запаметен по оваа легендарна улога (ФОТО)

Српскиот актер Ненад Ненадовиќ почина во средата, во 57 година од животот во Белград. Тој неодамна се заразил со коронавирусот и се лечел во болницата во Батајница, пишуваат српските медиуми.

Беше постојан член на театарот „Бошко Буха“, рекордер по број на одиграни претстави во 2015 година. Во првите пет месеци таа година одиграл 77 претстави. Беше добитник на повеќе награди, меѓу кои три на „Бошко Буха“.

Со актерство почнал да се занимава на 13 години, познатата серија во „Враќање на отпишаните“.

 

Локални избори 2021