петок, 22. октомври 2021. Вести денес: 161
home Македонија

И Цеца стана експерт, вели вирусот е ослабнат

И Цеца стана експерт, вели вирусот е ослабнат

Не ширете паника, вирусот е многу ослабнат, вели „експертот“ Светлана Ражнатовиќ Цеца, во обраќањето на „Инстаграм“ до фнаовите.

Таа заедно со синот Вељко беа дијагностицирани со ковид-19 пред неколку дена, а бидејќи телефонот не престанал да ѝ ѕвони од загрижени пријатели, решила преку видеообраќање да каже дека е добро.

View this post on Instagram

❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️

A post shared by C E C A (@cecaraznatovic) on

Меѓу другото вели дека државата не би дозволила групирање и собири доколку вирусот не бил под контрола.

Од друга страна, во Србија се закажани избори за 21 јуни, поради што следуваа и доста олабавувања на мерките.

Локални избори 2021