петок, 28. февруари 2020. Вести денес: 2
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Хроника

Зрно од куршум го пробило кровот од Студентскиот дом „Стив Наумов“ и паднало во тоалет

Зрно од куршум го пробило кровот од Студентскиот дом „Стив Наумов“ и паднало во тоалет

Синоќа околу 22.10 часот во СВР Скопје, Н.С.(55) од Скопје, вработен како чувар, пријавил дека околу 20.30 часот во тоалет на студентски дом на ул.„Архимедова“ во Скопје, забележал зрно од куршум кое го пробило кровот.

Увид на местото на настанот извршила увидна екипа од СВР Скопје и го подигнала зрното за понатамошна постапка.