петок, 29. јули 2022. Вести денес: 132
home Хроника

Зрна од огнено оружје оштетиле автомобил и гаража во Студеничани

Зрна од огнено оружје оштетиле автомобил и гаража во Студеничани

На 20.06.2022 во 21:00 часот во Полициската станица Драчево, А.К.(28) од с.Студеничани, скопско, пријавил дека на 19.06.2022 околу 14:00 часот во и во близина на паркирано патничко моторно возило „фолксваген голф“ со скопски регистарски ознаки, сопственост на С.К.(54) од с. Студеничани, пронашол две зрна од огнено оружје.

Биле оштетени ветробранско стакло и лим од гаражата каде било паркирано.

Увид на местото извршила екипа од СВР Скопје.

Коронавирус