сабота, 30. јули 2022. Вести денес: 45
home Хроника

Жители на Батинци нападнале едно лице

Жители на Батинци нападнале едно лице

На 21.06.2022 во 17.26 часот во СВР Скопје било пријавено дека во с.Батинци, скопско, Ш.А. и Р.А., двајцата од с.Батинци, физички го нападнале И.С. од с.Смесница, општина Зелениково, кој бил во патничко возило „фолксваген голф“ со В.А., исто така, од с.Смесница.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Коронавирус