вторник, 29. ноември 2022. Вести денес: 47
home Хроника

Жител на Зелениково пронајден починат

Жител на Зелениково пронајден починат

Во Полициска станица Драчево вчера било пријавено дека Г.Б.(45) од с.Зелениково, скопско, бил пронајден починат.

-Од екипа на Итна медицинска помош била констатирана смрт без траги на насилство. По наредба на Јавен обвинител телото на починатиот е предадено на обдукција, информира МВР.

Коронавирус