четврток, 9. јули 2020. Вести денес: 58
МЕГА БОМБА

ВИДЕО: Тежок меѓународен блам на Заев, лажеа дека спречиле хибриден напад, а Заев пред пранкери го напаѓа Макрон, затвора аеродром, ќе населува мигранти

home Хроника

Жител на Зајас се обидел да силува сосетка

Жител на Зајас се обидел да силува сосетка

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Кичево поднесе кривична пријава против Р.Д.(50) од с.Зајас кичевско.

Како што информираат од МВР, тој на 15.04.2020 во 23:00 часот, во семејна куќа на Х.И. во с.Зајас, влегол во соба каде била Х.И. и со физичка сила и закани по нејзиниот живот, сакал да изврши обљуба врз неа.

Парламентарни избори 2020