петок, 15. октомври 2021. Вести денес: 195
home Хроника

Жител на село Кучевиште вршел кражба за време на полициски час?

Жител на село Кучевиште вршел кражба за време на полициски час?

На 11.04.2020 во 16.20 часот, полициски службеници од СВР Скопје на бул.„Филип Втори Македонски“, за време на забраната за движење, го лишиле од слобода П.Н.(41) од с.Кучевиште, скопско, затоа што при извршен преглед кај него биле пронајдени предмети за кои постои основано сомнение дека потекнуваат од кривично дело „тешка кражба“.

По документирање на случајот, против него ќе бидат поднесени соодветни поднесоци.

Коронавирус