четврток, 23. јуни 2022. Вести денес: 0
АКТУЕЛНО

Падна владата во Бугарија, Кирил Петков повеќе не е премиер

home Хроника

Жител на Сарај доби кривична поради поседување на марихуана

Жител на Сарај доби кривична поради поседување на марихуана

СВР Куманово поднесе кривична пријава против Ф.Д.(28) од с.Радуша, општина Сарај, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „неовластено производство и пуштање во промет наркотични дроги, психотропни супстанци и прекурзори“.

На 09.04.2022 на граничен премин „Табановце“, полициски службеници извршиле преглед кај пријавениот, при што пронашле марихуана.

Коронавирус