вторник, 29. ноември 2022. Вести денес: 88
home Хроника

Жител на радовишко нелегално поседувал оружје, еве што пронајде полицијата во неговиот дом

Жител на радовишко нелегално поседувал оружје, еве што пронајде полицијата во неговиот дом

ОВР Радовиш поднесе кривична пријава против В.С.(27) од с.Јаргулица, радовишко, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „недозволено изработување, држење и тргување со оружје или распрскувачки материи“.

На 19.02.2021, полициски службеници извршиле претрес во дом и други простории на пријавениот, при што пронашле и одзеле ловечка пушка „Црвена застава“ и 16 ловни патрони калибар 12 мм за кои не поседувал соодветна документација.

Коронавирус