петок, 18. ноември 2022. Вести денес: 147
home Хроника

Жител на Муртино со автомобил паднал на железничка пруга, тешко повредени две лица

Жител на Муртино со автомобил паднал на железничка пруга, тешко повредени две лица

На 28.12.2020 околу 03,30 часот во близина на село Пепелиште, А.И.(49) од село Муртино, струмичко управувајќи патничко моторно возило „ауди“ со струмички регистарски ознаки изгубил контрола и паднал на железничката пруга Криволак – Неготино, информира МВР.

По незгодата на возачот А.И. и сопатникот М.И.(23) од село Муртино, струмичко, во Општа болница Кавадарци, им биле констатирани тешки телесни повреди.

Извршен е увид на местото на настанот.

Коронавирус