петок, 29. јули 2022. Вести денес: 45
home Хроника

Жител на Косово приведен во Македонија, еве каков прекршок направил

Жител на Косово приведен во Македонија, еве каков прекршок направил

На 20.06.2022 во 11:10 часот на Граничен премин „Долно Блаце“, од полициски службеници бил приведен Ц.Р.(31) од Косово поради пречекорен престој во државата.

Лицето било предадено на полициски службеници од Одделение за странци и реадмисија за понатамошна постапка.

Коронавирус