петок, 16. април 2021. Вести денес: 37
home Хроника

Жител на Инџиково физички нападнат во угостителски објект во Аеродром

Жител на Инџиково физички нападнат во угостителски објект во Аеродром

На 10.12.2019 во 00.03 часот во СВР Скопје, М.А.(21) од с.Инџиково, скопско, пријавил дека на 09.11.2019 околу 23.50 часот во угостителски објект на бул.„Кузман Јосифовски Питу“ бил физички нападнат од Б.Б.(22) од Скопје.

Сочинет е записник за констатиран прекшок по член 12 од Законот за прекршоците против јавниот ред и мир.

Коронавирус