четврток, 9. декември 2021. Вести денес: 1
home Хроника

Жител на Гостивар се повредил додека бил на работа во ХЕЦ Маврово

Жител на Гостивар се повредил додека бил на работа во ХЕЦ Маврово

Педесет и едногодишен жител на Гостивар бил тешко повреден додека бил на работа во ХЕЦ Маврово.

Случајот во полиција е пријавен вчера во 19:30 часот од страна на Медицинскиот центар во Гостивар каде бил однесен повредениот П.Т.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Коронавирус