вторник, 20. октомври 2020. Вести денес: 16
home Хроника

Жител на Дорфулија починал откако го удрил гром

Жител на Дорфулија починал откако го удрил гром

На 05.07.2020 во 20.00 часот било пријавено дека во с.Дорфулија, светиниколско, на место викано „Дорфулиски ливади“, Т.Ш.(46) од с.Дорфулија, додека напасувал стадо овци, го удрило гром и починал на местото, информира МВР.

Извршен бил увид од увидна екипа од Полициската станица Свети Николе.

Коронавирус