сабота, 31. јули 2021. Вести денес: 0
home Хроника

Жител на Батинци телефонски се заканувал на полицајци

Жител на Батинци телефонски се заканувал на полицајци

Во вечерните часови на 21 јуни во полициската станица во Штип било пријавено дека полицајци добивале закани по телефон од лице од скопско Батинци.

Како што информираат од МВР, овие закани уследиле откако претходно додека извршувале редовни работни задачи од областа на сообраќајот, службениците сопреле и извршиле преглед врз автомобил „голф 7“ управуван од 28-годишник од Батинци.

Полицијата презема мерки за расчистување на случајот.

Коронавирус