среда, 19. јануари 2022. Вести денес: 66
home Хроника

Згмечен автомобил во сообраќајка на автопатот Тетово- Скопје

Згмечен автомобил во сообраќајка на автопатот Тетово- Скопје

Tешка сообраќајна несреќа се случила предмалку на автопатот Тетово- Скопје, по излезот од градот. Екипата на магазин.мк која се најде на местото, известува дека сообраќајната несреќа се случила помеѓу автомобил и камион.

Среќна околност, и покрај ужасната состојба на возилото, е тоа што во сообраќајната несреќа нема жртви, но има потешко и полесно повредени за кои веќе интервенирала екипата на итната медицинска помош, пишува порталот.

Екипите на Министерството за внатрешни работи вршат увид на местото на настанот.

Коронавирус