недела, 1. октомври 2023. Вести денес: 44
Во живо

Втора годишна конференција на УМС на ВМРО-ДПМНЕ во Струмица

home Хроника

Жестока тепачка на „Ленинова“

Жестока тепачка на „Ленинова“

Вчера во 17,00 часот во Секторот за внатрешни работи Скопје било пријавено дека на улицата “Аминта Трети“ пред угостителски објект бил нарушен јавниот ред и мир со меѓусебна тепачка помеѓу Д.К.(20) од една страна и три лица од друга страна.

Се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот.