понеделник, 5. декември 2022. Вести денес: 146
АКТУЕЛНО

Скопје БЛОКИРАНО, Данела Арсовска со СПЕЦИЈАЛЦИ се брани од СКОПЈАНИ и новинарските екипи

home Хроника

Женска тепачка во Ѓорче Петров

Женска тепачка во Ѓорче Петров

На 30.12.2020 во 14.00 часот, К.П.(24) од Скопје пријавила дека на подрачјето на Ѓорче Петров била физички нападната од М.П.(29) од Скопје.

Сочинет записник за констатиран прекршок по член 12 од ЗППЈРМ.

Коронавирус