понеделник, 6. април 2020. Вести денес: 166
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Хроника

Жената од тетовско која исчезна за Нова Година, се пријавила за влез на преминот Ќафасан

Жената од тетовско која исчезна за Нова Година, се пријавила за влез на преминот Ќафасан

Дваесет и петгодишна жена од тетовското село Селце, која од 1-ви јануари била пријавена како исчезната, пред два дена се обидела да влезе во земјава преку граничниот премин Ќафасан, информира МВР.

Жената била пријавена дека се оддалечила од домот, на првиот ден од Новата Година.

Пријавувањето го извршил нејзиниот 41-годишен сопруг.

Коронавирус