четврток, 8. декември 2022. Вести денес: 39
Во живо

„Св. Климент Охридски, стожерот на македонската грамотност“

home Хроника

Жена во кома итно пренесена во Клинички, паднала по скали

Жена во кома итно пренесена во Клинички, паднала по скали

Во Секторот за внатрешни работи Охрид од Медицинскиот центар во Охрид вчера било пријавено дека кај нив во коматозна состојба била донесена Б.Т. (34) од Охрид која паднала по скали во куќа на улицата „Димо Хаџи Димов“.

Жената при што од падот се здобила со тешки телесни повреди и поради сериозноста на повредите истата со возило на Итна медицинска помош била пренесена во Комплексот клиники “Мајка Тереза“ во Скопје.

 

Qatar 2022