недела, 1. октомври 2023. Вести денес: 68
home Хроника

Жена удрена од камион- итно пренесена во болница во Прилеп

Жена удрена од камион- итно пренесена во болница во Прилеп

Вчера во 17.00 часот било пријавено дека во Прилеп, на крстосницата од улиците „Александар Македонски“ и „Цане Илиоски“, товарно моторно возило „ман“, со струмички регистарски ознаки, управувано од О.А.(38) од с.Моноспитово, удрило во пешакот М.А.(80) од с.Чаниште.

Во незгодата М.А. се здобила со тешки телесни повреди по што била пренесена во Градската болница Прилеп.

Увид на местото на настанот извршила екипа од Полициската станица Прилеп.