сабота, 15. август 2020. Вести денес: 64
home Хроника

Жена удрена од автомобил, возачот потоа ја нападнал

Жена удрена од автомобил, возачот потоа ја нападнал

Кавадарчанка синоќа пријавила во полициска станица дека била удрена од автомобил „голф“ со скопски таблички по што возачот застанал и физички ја нападнал.

Случајот е пријавен во полиција околу 22:30 часот, а според кавадарчанката, инцидентот се случил на улицата „Ваташа“.

Портпаролот на СВР Велес, Верољуб Додевски информира дека се работи на расчитување на случајот.

Коронавирус