петок, 24. јуни 2022. Вести денес: 41
home Хроника

Жена тешко повредена во сообраќајка во Скопје

Жена тешко повредена во сообраќајка во Скопје

Жена се здобила со повреди во сообраќајна несреќа која вчера околу 15.45 часот се случила на ул.„Јадранска магистрала“.

Од МВР информираат дека во несреќатата учествувале „БМВ“, со скопски регистарски ознаки управувано од С.И.(40) од с.Волково, скопско и „Нисан кашкаи“, со косовски национални, управувано од Ф.К.(32) Косово.

-Во незгодата, со тешки телесни повреди се здобила С.И., констатирани во Градската општа болница „8 Септември“, велат од полицијата.

Увид на местото извршила екипа од СВР Скопје.

Коронавирус