петок, 14. мај 2021. Вести денес: 0
home Хроника

Жена тешко повредена во сообраќајка во Радовиш

Жена тешко повредена во сообраќајка во Радовиш

Жена се здобила со тешки повреди во сообраќајна несреќа која се случила вчера околу пладне на бул.„Александар Македонски“ во Радовиш.

Во несреќата учествувале автомобил „опел астра“, со радовишки регистарски ознаки, управуван од М.К.(46) од Радовиш и „фолксваген поло“, со швајцарски регистарски ознаки, управуван од М.К.(29) од Радовиш.

-Во незгодата со тешки телесни повреди се здобила М.К., констатирани во Здравствен дом Радовиш, информира МВР.

Увид на местото извршила екипа на Полициска станица Радовиш.

Коронавирус