сабота, 6. јуни 2020. Вести денес: 98
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Хроника

Жена тешко повредена во сообраќајка во Битола

Жена тешко повредена во сообраќајка во Битола

Пешак е тешко повреден во сообраќајна несреќа која се случила вчера попладне во Битола.

Од МВР информираат дека несреќата се случила на ул.„Филип Втори Македонски“.

-Автомобил „Хјундаи“, со битолски регистарски ознаки, управувано од В.Е.(29) од Битола, удрило во пешакот Е.И.(45) од Битола. Во незгодата Е.И. се здобила со тешки телесни повреди и била пренесена во Општата болница Битола за укажување на лекарска помош, информираат од Министерството.

Извршен бил увид на местото на незгодата од увидна екипа од СВР Битола.

Коронавирус