сабота, 25. јуни 2022. Вести денес: 0
home Хроника

Жена тешко повредена во сообраќајка, познат нејзиниот идентитет

Жена тешко повредена во сообраќајка, познат нејзиниот идентитет

На 15.05.2022 околу 20:30 часот во ОВР Кочани било пријавено дека на патот во изградба Крупиште-Кочани, патничко моторно возило „рено клио“ со струмички регистарски ознаки, управувано од М.К. (42) од Струмица, излетало на коловозот.

Во несреќата со тешки телесни повреди се здобила М.К., констатирани во Клиничка болница Штип. Увид на местото извршила екипа од ОВР Кочани.

Коронавирус