петок, 28. јануари 2022. Вести денес: 147
home Хроника

Жена тешко повредена при слетување со параглајдер

Жена тешко повредена при слетување со параглајдер

Жител на крушевското село Норово вчера околу 13:40 часот пријавил дека во селската амбуланта имало непознато женско лице-параглајдерист со здобиени повреди во пределот на нозете во вид на фрактури.

-Констатирано е дека се работи за Ј.Х (46) од Народна Република Кина која се здобила со тешки телесни повреди за време на меѓународен натпревар во параглајдерство, при нејзиното слетување, информираат од МВР.

Увид на лице место извршиле Јавен обвинител и екипа на надворешната канцеларија за криминалистички работи -Прилеп.

 

Коронавирус