сабота, 10. април 2021. Вести денес: 51
home Хроника

Жена тешко повредена: Паднала во шахта на гробиштата Камник

Жена тешко повредена: Паднала во шахта на гробиштата Камник

В.С. вчера попладне пријавил дека додека со сопругата Г.С.(50) се движеле по улица во кругот на гробиштата Камник, таа паднала во отворена шахта.

По падот, жената се здобила со тешки телесни повреди, по што била пренесена во Комплексот клиники „Мајка Тереза“ за укажување на лекарска помош.

Коронавирус