петок, 22. октомври 2021. Вести денес: 164
home Хроника

Жена тешко повредена откако во неа удрил автомобил

Жена тешко повредена откако во неа удрил автомобил

Во Секторот за внатрешни работи Скопје вчера било пријавено дека на улица “1“ во село Петровец патничко моторно возило “Мазда 6“ со скопски регистерски ознаки управувано од М.Д.(56) од Скопје удрил во пешак Г.Д.(77) од Скопје.

-Во незгодата со тешки телесни повреди се здобила Г.Д. која со возило на Итна медицинска помош била пренесена во Градската општа болница “Свети Наум Охридски“ за укажување на лекарска помош, информираат од МВР.

Извршен е увид на местото на настанот.

Локални избори 2021