понеделник, 6. февруари 2023. Вести денес: 179
АКТУЕЛНО

Најнов биланс: Во земјотресите во Турција и Сирија загинале повеќе од 3.000 луѓе, најмалку 15.500 повредени

home Хроника

Жена тешко повредена откако била удрена од автомобил

Жена тешко повредена откако била удрена од автомобил

На 17.08.2020 во 09.45 часот било пријавено дека во Скопје на ул.„23 Октомври“, пред крстосницата со бул.„Кузман Јосифовски Питу“, патничко возило „опел корса“, со скопски регистарски ознаки, управувано од Ж.М.(67) од Скопје, удрило во пешакот П.Ч.(85) од Скопје, информираат од МВР.

Во незгодата П.Ч. се здобила со тешки телесни повреди, констатирани во Комплексот клиники „Мајка Тереза“.

Извршен бил увид на местото на незгодата од увидна екипа од СВР Скопје.