вторник, 7. декември 2021. Вести денес: 90
home Хроника

Жена тешко повредена, излетала со автомобилот од патот Демир Капија-Неготино

Жена тешко повредена, излетала со автомобилот од патот Демир Капија-Неготино

Сообраќајна несреќ била пријавена вчера во 10:50 часот на автопатот Демир Капија-Неготино, кај место викано „Острово“.

Патничко возило „пасат“, со гевгелиски регистарски ознаки, управувано од Л.К.(54) од Гевгелија излетало надвор од коловозот.

-Во незгодата Л.К. се здобила со тешки телесни повреди, констатирани во Здравствениот дом во Неготино, информираат од МВР.

Извршен бил увид на местото на незгодата од увидна екипа од Полициската станица Неготино.

Коронавирус