петок, 20. мај 2022. Вести денес: 152
home Хроника

Жена си го пронашла сопругот обесен

Жена си го пронашла сопругот обесен

С.А. од Скопје вчера околу 12:30 часот пријавил во полиција дека неговиот татко Б.А. (60) се самоубил со бесење.

-Б.А. бил пронајден обесен во остава надвор од куќата од страна на неговата сопруга, која го пресекла јажето и го симнала телото на починатиот на подот. Од страна на екипа од Итна медицинска помош во 13 часот била констатирана смрт. Увид на местото на настанот извршила увидна екипа од СВР-Скопје, информираат од полицијата.

По наредба на Јавен обнител, телото на починатиот било предадено во Институтот за судска медицина за обдукција.

Коронавирус