четврток, 6. октомври 2022. Вести денес: 0
home Хроника

Жена се обиде да се самозапали во полициска станица во Драчево пред нејзиниот син

Жена се обиде да се самозапали во полициска станица во Драчево пред нејзиниот син

На 04.04.2018 година во 22.50 часот во Полициска станица Драчево дошла 40-годишна жена од Скопје и рекла дека е во депресија и сака да си го одземе животот.

Во станица бил повикан и нејзиниот син, а жената додека разговарала со сменоводителот, во присуство на нејзиниот син, извадила пластично шише со течност, се полила и со запалка се обидела да се самозапали, но била спречена во намерата.

Со возило на Итна медицинска помош е пренесена во душевната болница Бардовци.

Коронавирус