сабота, 3. јуни 2023. Вести денес: 50
home Хроника

Жена пронајдена мртва во река во Ресен

по Наредба на ЈО телото на починатата е предадено за обдукција.
Жена пронајдена мртва во река во Ресен

На 15.03.2018 година околу 07:30 часот во водите на реката во с.Лева Река-Ресен,  пронајдено е телото на Б. Ј. (1954) од с.Лева Река.

Таа на 14.03.2018 година била пријавена за исчезната. Смртта ја констатирал доктор од ИМП од ЈЗУ-Ресен.

Увид на лице место извршил ЈО и увидна екипа на ПС-Ресен, а по Наредба на ЈО телото на починатата е предадено за обдукција.