сабота, 18. септември 2021. Вести денес: 41
home Хроника

Жена пријавила дека е нападната во својот двор

Жена пријавила дека е нападната во својот двор

Ваташанка вчера пријавила физички напад од 63-годишно лице во нејзиниот двор, информира портпаролот на СВР Велес, Верољуб Додевски.

– Седумдесет и едногодишна жена од село Ваташа, кавадаречко, пријавила дека била физички нападната од А.Т.(63) во дворот од нејзината куќа, појасни Додевски.

По целосно документирање на случајот ќе биде поднесена соодветна пријава.

Коронавирус