недела, 7. март 2021. Вести денес: 1
home Хроника

Жена прегазена во Скопје

Жена прегазена во Скопје

Жена се здобила со тешки повреди откако била удредна од автомобил БМВ управуван од И.Н.(30) од с.Бојане.

Несреќата, информира полицијата, се случила влера во 13 часот на улицата „Ферид Мурати“ во Скопје кога автомобилот удрил во пешакот Р.Б.(63) од Скопје.

-Во незгодата со тешки телесни повреди се здобила Р.Б., која била пренесена во Комплексот клиники „Мајка Тереза“ за укажување на лекарска помош, велат од МВР.

Извршен бил увид на местото на незгодата од увидна екипа од СВР Скопје.

Коронавирус