среда, 28. септември 2022. Вести денес: 123
home Хроника

Жена прегазена во Неготино, со тешки повреди пренесена во Клинички центар

Жена прегазена во Неготино, со тешки повреди пренесена во Клинички центар

Седумдесет и девет годишната Д.Ц. од Неготино вчера околу 19 часот била удрена од автомобил „Даихатсу Фероза“ управуван од А.К.(49).

Како што информираат од полицијата, несреќата се случила на  раскрсница со улиците „Цандо Кожинков“ и „Даме Груев“.

-Во незгодата Д.Ц. се здобила со тешки телесни повреди, по што е пренесена во Итна медицинска помош Неготино, но поради сериозноста на повредите е префрлена во Комплект Клиники “Мајка Тереза” Скопје, информираат од МВР.

Полициски екипи извршиле увид на местото на настанот.

Коронавирус