вторник, 6. декември 2022. Вести денес: 162
home Хроника

Жена прегазена во Ѓорче Петров, со тешки повреди задржана во болница

Жена прегазена во Ѓорче Петров, со тешки повреди задржана во болница

Скопјанката Т.Ш. (43) се здобила со тешки повреди откако вчера вечера била удрена од автомобил „Дачиа Логан“ кој го управувал 44-годишната М.С.

Несреќата, како што информираат од МВР, се случила на улицата „Мајски манифест“.

-Т.Ш. со возило на Итна медицисна помош е пренесена во Градска општа болница „8-ми Септември“, каде и се констатирани тешки телесни повреди и надвор од животна опасност е задржана на понатамошно лекување, информираат од МВР.

Извршен е увид на местото на настанот.

 

Qatar 2022