сабота, 28. ноември 2020. Вести денес: 7
home Хроника

Жена прегазена во Битола

Жена прегазена во Битола

Автомобил  „Tојота корола“, со битолски регистарски ознаки, управувано од Г.М.(34) од Битола, удрило во пешакот Љ.Т.(70) од Битола.

Несреќата, информира МВР, се случила вчера попладне на улицата „Довлеџик“ во Битола.

-Во незгодата, Љ.Т. се здобила со тешки телесни повреди, по што била пренесена во Клиничката болница Битола за укажување на лекарска помош, велат од МВР.

Извршен бил увид на местото на настанот од увидна екипа од СВР Битола.

Коронавирус