понеделник, 6. декември 2021. Вести денес: 0
home Хроника

Жена прегазена во Аеродром

Жена прегазена во Аеродром

Сообраќајна несреќа во која жена се здобила со тешки повреди се случи вчера во 18.50 часот на ул.„Васко Карангелевски“ во Скопје.

Од МВР информираат дека автомобил „Опел астра“ со скопски регистарски ознаки, управуван од М.Р.(67) од Скопје,  удрил во пешакот Љ.Д.(62) од Скопје.

-Во незгодата, Љ.Д. се здобила со тешки телесни повреди и била пренесена во Комплекс клиники „Мајка Тереза“ за укажување лекарска помош, велат од полицијата.

Увид на местото извршила екипа од СВР Скопје.

Коронавирус