понеделник, 6. декември 2021. Вести денес: 0
home Хроника

Жена прегазена пред влезот на штипската болница

Жена прегазена пред влезот на штипската болница

На 22.06.2020 во 11,30 часот било пријавено дека на влез на Клиничката болница Штип патничко моторно возило “Мерцедес Вито“ со велешки регистарски ознаки управувано од П.С.(56) од Берово удрило во пешак Л.Б.(72) од Штип.

-Во незгодата со тешки телесни повреди се здобила Л.Б. по што и била укажана лекарска помош во Клиничката болница Штип, информираат од МВР.

Извршен бил увид на местото на настанот од увидна екипа од СВР Штип.

Коронавирус