вторник, 18. јануари 2022. Вести денес: 97
home Хроника

Жена прегазена пред Апелација

Жена прегазена пред Апелација

Педесет и седум годишната К.П. од Скопје се здобила со повреди откако вчера околу 15:35 часот била удрена од автомобил.

Несреќата се случила на паркингот пред Апелацискиот суд во Скопје кога патничко возило „Фолксваген Голф“ со скопски регистарски ознаки, управувано од В.Г. (33) од Скопје, удрило во пешакот К.П..

К.П. била пренесена во Градската општа болница „Св.Наум Охридски“, каде и била укажана лекарска помош.

Полициски екипи извршиле увид на местото на настанот.

 

Коронавирус