вторник, 7. февруари 2023. Вести денес: 0
АКТУЕЛНО

Најнов биланс: Во земјотресите во Турција и Сирија загинале повеќе од 3.000 луѓе, најмалку 15.500 повредени

home Хроника

Жена прегазена од четирицикл во Гостивар

Жена прегазена од четирицикл во Гостивар

На 10.08.2020 во 21.00 часот на ул.„Илинденска“ во Гостивар, четирицикл „линај“, со гостиварски регистарски ознаки, управуван од М.М.(34) од Гостивар удрил во пешак А.С.(83) од Гостивар, која се здобила со тешки телесни повреди, констатирани во Ургентен центар во Гостивар, каде била пренесена за укажување на лекарска помош, информира МВР.

По овластување од Јавен обвинител, увид на местото на незгодата извршила увидна екипа од ОВР Гостивар.